Zaduszki Rockowe w Działdowie pod patronatem radia Rocktime

Działdowo I Zaduszki Rockowe
3 godzinny muzycznych wspomnień pod patronatem radia Rocktime.

„Sentymentalny Zespół Tymczasowy”, „Zielone Ludki”i „Jedenu” to zespoły, które zagrały podczas I Zaduszek Rockowych w Działdowie. Oprócz utworów ze swojego repertuaru przypomniały piosenki m.in. Czesława Niemena, „Pink Floyd”, „Dżemu” i Marka Jackowskiego. Posłuchać ich przyszło ponad 150 osób.

- Imprezę uważam za naprawdę udaną i świadczy o tym nie tylko frekwencja, ale też reakcje publiczności, która każdy występ nagradzała wielkimi brawami i prosiła o bisy – mówi inicjator i główny organizator I Zaduszek Rockowych Zbigniew Kociela. – Cieszy mnie też zadowolenie samych zespołów – dodaje.
W sobotę, 2 listopada, w Miejskim Domu Kultury zagrały „Sentymentalny Zespół tymczasowy” – wokalista Dariusz Jastrzębowski miał tu swój debiut, „Zielone Ludki” i „Jedenu” z perkusistą Janem Lipertem z Działdowa. Koncert trwał 3 godziny. Występujący na scenie zagrali nie tylko swoje utwory, ale też piosenki nieżyjących już artystów m.in. „Sen o Warszawie” Czesława Niemena i „Oprócz Błękitnego Nieba” Marka Jackowskiego. Były też utwory z repertuaru „Dżemu”, „Pink Floyd” autorstwa Syda Barretta oraz „Universe”.

-Anna Wółkowska-

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder