Simo zapowiada nowy album, prezentuje nowe video!

15 września ukaże się nowy album Simo i będzie on nosił tytuł "Rise & Shine".

Dziś możemy zapoznać się z pierwszym zwiastunem krążka, czyli z utworem "People Say", którego można posłuchać pod tym linkiem:

https://is.gd/zUhKYu

Materiał na "Rise & Shine" powstawał głównie w trasie, gdyż trio z Nashville w składzie: wokalista i gitarzysta JD Simo, perkusista Adam Abrashoff i basista Elad Shapiro cały rok 2016 spędzili w rozjazdach, intensywnie koncertując. Jak przekonują muzycy, tą surowość i specyficzną atmosferę udało im się zawrzeć w nowych utworach. Teksty na płycie poruszają głównie tematykę zmian, zarówno tych dziejących się obecnie na całym świecie, jak i tych indywidualnych, zachodzących w każdym człowieku. Simo przekonują, że na nowym krążku nie zabraknie kilku niespotykanych wcześniej w ich twórczości rozwiązań i obok hałaśliwego, osadzonego w starych, dobrych czasach blues rocka, pojawią się także elementy funku, psychodelii, czy nawet soulowe ballady. JD Simo przyznaje, że jedną z jego największych inspiracji podczas pisania materiału na "Rise & Shine" był sam Bob Dylan.

Przy okazji należy wspomnieć, że poprzedni, ubiegłoroczny krążek zespołu, "Let Love Show The Way" uplasował się na 10 pozycji Billboardu w zestawieniu najlepszych wydawnictw bluesowych.

Tracklista "Rise & Shine" przedstawia się następująco:

1. Return

2. Meditation

3. Shine

4. People Say

5. Don't Waste Time

6. I Want Love

7. The Climb

8. Light The Candle

9. Be With You

10. The Light

11. I Pray

Album "Rise & Shine" będzie dostępny w Polsce 15 września dzięki Mystic Production.

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder