Romuald Jakubowski

Romuald Jakubowski urodził się dawno temu w odległej galaktyce. Kiedy miał pól roku, siłą i wbrew własnej woli został wywieziony wózeczkiem spacerowym z Włocławka – miasta swych narodzin – do Warszawy, gdzie mieszka do dziś. W szkołach układało mu się różnie, nie był raczej ulubieńcem nauczycieli, grał im na nerwach, palił pokątnie papierosy w szkolnej toalecie i wagarował w pobliskim parku. Ku zdziwieniu wszystkich, ukończył z całkiem niezłym wynikiem studia archeologiczne, lecz z racji wrodzonego lenistwa, na wykopalisku łopatą zamachnął się tylko raz, po czym załatwił sobie zwolnienie lekarskie tłumacząc się przed profesorami chorobą kręgosłupa. Od tamtej pory jedyną pracą fizyczną, jakiej doświadcza, jest przełączanie guzików w pilocie telewizyjnym. Już na
studiach postanowił zasiąść przed mikrofonem radiowym. Jakież było Jego zdziwienie, gdy szefowie zaplanowali mu inne zajęcie: przedzieranie się przez dziurę w ogrodzeniu do sklepu po alkohol dla redaktorów. Nie dał jednak za wygraną – już wkrótce pozwolono mu prowadzić program w radiu, a potem w telewizji. Poczuł jednak całym swym jestestwem, że radio to jego życie. W nim zaczął od jazzu, przemykał przez przedziwne klimaty Lata z Radiem, skończył na muzie rockowej. I chwała Mu za to, bo na tym zna się najlepiej. Amen.

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder