ONE - zagraniczne gwiazdy o współpracy z Polakami!‏

Właśnie na rynku ukazał się nowy, drugi już w dorobku album ONE, projektu muzycznego, za którym stoi dziewiętnastoletni wirtuoz gitary, Adam Malicki, a wspomagają go Adam Wolski (Golden Life) i Aga Wachowska.

„Świat świętych krów”, bo taki tytuł nosi nowy krążek, promowany już był na kilku koncertach w kraju, a na występach tych ONE wspomagany był przez znakomitych gości specjalnych: perkusistę Richie Kotzena i Joe Satriani’ego – Jeffa Bowdersa oraz dźwiękowca Soundgarden i Nine Inch Nails – Juna Murakawę. „To była zdecydowanie udana podróż” – wspomina Bowders - “Dwa udane koncerty, fajni ludzie, grałem już w podobnym składzie ONE i zdążyliśmy się już zakumplować. Niestety przez całą podróż towarzyszył mi jet lag więc zazwyczaj przed koncertami musiałem chwilę odpocząć aby nabrać sił na występ.” Natomiast Jun Murakawa dodaje: “Polska to według mnie naprawdę przyjazny kraj. Lubię zwiedzać Europę też ze względów na kulturę. A ONE dał czadu na obydwóch koncertach! Na szczęście wszyscy, z którymi współpracowałem, również mówili po angielsku więc nie miałem problemu z dogadaniem się w kwestiach technicznych.”

Zespół nagrywał płytę w czterech studiach w Los Angeles: Bastard Ranch Studio, Stagg Street Studio, LAFX Studio, a także w studio Paula Gilberta. „Bardzo się też cieszę, że nagrywaliśmy w różnych studiach. To zdecydowanie pomogło w uzyskaniu potężnego brzmienia płyty” – komentuje Murakawa – “Nagrywanie z zespołem było przede wszystkim bardzo sprawne. Wszyscy muzycy, którzy znaleźli się na płycie to fachowcy w swojej dziedzinie. Gdy pojawiał się jakiś nowy pomysł w studio, nie było problemu aby go od razu wypróbować, a następnie wykorzystać albo odrzucić. ONE bardzo mi się podoba, bo jest to taki klasyczny hard rock z mocnymi riffami, ale też i z ciekawą harmonią. Dobrze się czuję w takiej muzyce i z przyjemnością z nimi współpracuję.” A Bowders uzupełnia – “Była to naprawdę udana sesja. Adam wcześniej podesłał mi demówki wszystkich utworów, miałem więc czas, by przygotować się do sesji. Dodatkowo miałem też dużo swobody podczas nagrań - był ustalony szkielet utworów a nie poszczególne nuty. Zawsze dogadywaliśmy się co do najlepszej opcji.”

Nowy krążek ONE jest bardziej zwarty stylistycznie niż debiutancki „Njoyin’” (2012 r.) i jak sam zespół zapowiada, jest też bardziej żywiołowy. Na krążku pojawia się również grono wyjątkowych gości specjalnych: Paul Gilbert, (Mr. Big), Dave Filice (The Rembrandts) oraz Jeff Bowders. Płytę promuje klip do utworu „Sezamie mój”.

Grupa ma także na koncie krótką trasę koncertową po USA, w ramach której wystąpiła w Hollywood (Whisky a Go Go), Las Vegas (Adrenaline) i Ramonie, (u boku Grega Howe’a). Natomiast w Polsce zespół zagrał m.in. w Studio im. Agnieszki Osieckiej w Trójce, na warszawskich Juwenaliach, formacja supportowała również zeszłoroczne koncerty Black Label Society. A jeszcze w tym roku zespół pojawi się także na największych festiwalach: Impact Festival (9.06, łódzka Atlas Arena) oraz na Metal Hammer Festival (27.06, Katowice, Spodek).

Lista utworów:

1. Świat świętych krów
2. Bramy nieba
3. Sezamie mój
4. Krew mego miasta
5. Cesarstwo zła
6. Hołd
7. Wezwanie
8. Miód miłości
9. Po prostu my (live)
10. Nowe życie

www.facebook.com/1onerock
http://www.oneofficial.net

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder