Nowy Metal Hammer od dziś w sprzedaży!

Nieuchronnie zbliża się koniec wakacji… wrześniowe wydanie magazynu Metal Hammer właśnie trafiło do punktów sprzedaży. Gwiazdą numeru jest tym razem brytyjski zespół Paradise Lost. Wybór uzasadnia we wstępniaku redaktor naczelny pisma: „Zespół towarzyszy polskiej edycji Metal Hammera w zasadzie od początku. To na naszych łamach promowaliśmy ‘Icon’ gdy zespół – dokładnie pamiętam – był chętnie porównywany do Metalliki, która wówczas święciła triumfy ze swoim ‘Czarnym’ albumem. To u nas Nick Holmes opowiadał o powstawaniu ‘Draconian Times’ i to nam tłumaczył się ze zmian stylistycznych jakie zespół zaproponował na ‘One Second’. Od tego czasu Brytyjczycy zagrali też w Polsce masę koncertów, w tym tych najważniejszych: na Metalmaniach czy na ostatnim Metal Hammer Festival, po którym nie zdążyliśmy jeszcze ochłonąć. Dziś, po zdecydowanie słabszych płytach jakimi raczył nas zespół w pierwszej dekadzie nowego millenium, grupa powraca z albumem ‘Medusa’, który dyskontuje sukces udanego ‘The Plaque Within’ z 2015 roku i wpisuje się w dyskografię Paradise Lost jako jeden z najlepszych krążków kwintetu.”

W nowym wydaniu sporo miejsca poświęcono śpiewającym paniom. Mamy wywiad z Amalie z Myrkur, rozmowy z dziewczynami z Hellcats i Starbreakers, ale też opowieść (skądinąd naszej współpracowniczki Pauliny) o zmianach jakie zaszły w dowodzonym przez nią Hurrockaine. Przeczytacie także m.in. o Black Country Communion, Leprous, Alter Bridge, 36 Crazyfists, Sully Erna, Next To None, Hellcats czy Thy Art Is Murder. Jak zwykle nie zabrakło naszych stałych rubryk. Miłej lektury!

Metal Hammer 9/2017

Zgrzyt 03
Hard Fax 04
Paradise Lost 08
Black Country Communion 14
Myrkur 16
Alice Cooper 18
Leprous 20
Alter Bridge 22
Gizmodrome 24
Hurrockaine 26
Dead Lord 28
The Starbreakers 30
Pascal 31
Na Zachód Od Metalu 32
Book Zapłać 41
The Midnight Ghost Train 42
36 Crazyfists 44
Comeback Kid 46
Sully Erna 48
Sons Of Texas 50
Next To None 52
Album Miesiąca 55
Recenzje 56
End Of Green 62
Across The Atlantic 63
Hellcats 64
Thy Art Is Murder 65
Live 66
The World Needs A Hero 68
Out Of The Darkness 69
Die Young 70

Metal Hammer - strony oficjalne:
https://is.gd/if1XOh
https://is.gd/C0KRpl

Aktualne oraz archiwalne numery pisma można zamówić w sklepie internetowym Metal Mind Shop:
https://is.gd/yal6gD

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder