As Night Falls - trasa koncertowa!

Mamy przyjemność zaprezentować "Embrace the Journey" Tour, która rozpocznie się w Niemczech, Holandii, Czechach i w Polsce. As Night Falls zgra z wyśmienitymi zespołami, takimi jak: Lyriel ,Lemuria , Alia Tempora, Red Storm i wieloma innymi.

27.09 Oberhausen (DE), Helvete

28.09 Erfurt (DE), Club from Hell

29.09 Geleen (NDL), Cafe Zaal De Reunie

06.10 Kraków (PL), Awaria

07.10 Tarnów (PL), Przepraszam

13.10. Wrocław (PL), Klub Liverpool

14.10 Praga (CZ), Nove Chmelnice

15.10. Brno (CZ), Melodka

28.10 Chorzów (PL), Leśniczówka

10.11- TBA

Wszystko zaczęło sie latem 2010 roku, kiedy to dwoje muzyków, znających się już z poprzednich składów – wokalistka Ania Achtelik oraz gitarzysta Paweł Dylewski, postanowiło powołać do życia projekt o jakim zawsze marzyli – zespół grający Symfoniczny Metal, nawiązujący do klasyków gatunku, ale zarazem idący własną drogą i poszukujący własnego stylu. Aby zacząć realizować ten projekt, potrzeba było jeszcze dwóch rzeczy – miejsca do grania prób oraz, oczywiście, pozostałych muzyków. Z tym pierwszym problemem zespół uporał się bardzo szybko. Jeśli zaś chodzi o skład, na gitarze basowej pojawił się Łukasz Hatłas to do zajęcia stołka perkusisty został zaproszony Darek Markiewicz - z tymi dwoma muzykami Ania grała już wcześniej, a następnie, po kilku przesłuchaniach, brakujący wakat klawiszowca został obsadzony przez Łukasza Siwego.

Każdy z muzyków wniósł do zespołu własny styl i własne doświadczenia, ale mimo to, wizja całego zespołu oraz kierunku jego rozwoju, była wspólna. Początki zostaną zapamiętane przez zespół jako pełne entuzjazmu poszukiwania muzyczne, frajda płynąca ze zgrywania się zarówno w sensie muzycznym, jak i na gruncie prywatnym. Wspólny pomysł wszystkich członków zespołów na to, jak powinna wyglądać przyszłość zespołu sprawił, że tworzenie materiału oraz wizerunku było bardzo naturalne, intuicyjne i przy aprobacie wszystkich, nie licząc oczywiście pewnych różnic co do szczegółów. Nazwa zespołu została zaproponowana przez Darka, została jednogłośnie przyjęta i tak oto zespół As Night Falls rozpoczął swój proces ewolucji. Od początku celem panów i pani było tworzenie muzyki niebanalnej, a jednocześnie dostępnej dla szerszej, niż tylko tej metalowej, publiczności. Inspiracja wielkimi tego gatunku nigdy nie stała w sprzeczności z oryginalnością, gdyż zdaniem członków zespołu, w tej stylistyce jest wciąż jeszcze dużo do odkrycia.

Pierwszy materiał powstał dość szybko i już na początku 2012 roku odbyły się pierwsze koncerty. Pozytywne opinie publiczności utwierdziły zespół w słuszności obranego kierunku. Również w 2012 roku światło dzienne ujrzało pierwsze wydawnictwo zespołu – EP pod tytułem "My Secret Place", zawierające 4 utwory, a do jednego z nich – "My Memory", powstał w tym samym roku teledysk. Równolegle powstawał nowy materiał i odbywały się kolejne koncerty i festiwale z udziałem As Night Falls. Rok 2014 przyniósł ze sobą kolejną EP, zatytułowaną "From Grace to Oblivion".

ANF zagrał wiele koncertów, brał udział w ogólnopolskim festiwalu Aria Night, Niech cisza milczy, wrocławskim- Rockarolla aRT festiwal, śląskim- Crossroads of rock, Muszlownik Murcki Festiwal, był finalistą Mayday Rock Festival 2014, supportował polskie i zagraniczne gwiazdy jak: Antimatter, Tarję Turunen, Liv Kristine, Eluveitie, Welicoruss, Proletaryat, Artrosis, Jelonek oraz zagrał na jednej scenie m.in. z zespołami: Night Mistress, Alcoholica, The Bill, Horrorscope, Mayhayron, Nonamen, Good Girl Maggie, Hajva, Dirty Brick, Spatial, Hegeroth, Heretique, Sixpounder i wieloma innymi.

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder