Michał Kirmuć

Muzyk i dziennikarz muzyczny. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczynał w 1992 roku, gdy nawiązał współpracę z nowym wówczas na rynku magazynem "Tylko Rock". Był z nim związany do końca jego istnienia w 2002 roku, w ostatnich latach stając się jednym głównych autorów. W 2003 roku znalazł się w grupie dziennikarzy tworzącej "Teraz Rock", stanowiący kontynuację "Tylko Rocka". Jest autorem licznych wywiadów, artykułów, recenzji i relacji, a także pomysłodawcą kilku stałych rubryk. Jako dziennikarz i fotograf koncertowy publikował również na łamach magazynów: "Mystic Art", "Metal Hammer", "iAM", dziennika "Życie Warszawy", a także współpracował z "Przeglądem Reader's Digest".
Od przeszło dwudziestu lat jest także czynnie działającym muzykiem. W lata 90-tych był perkusistą progresywnej formacji TALATH DIRNEN, zaś w późniejszych latach tworzył autorski projekt METROPOLIS, a także występował w zespole dziennikarzy JEDYNIE SKAŁA. W 2011 roku, w roli gitarzysty dołączył do składu STRAWBERRY FIELDS. Na przestrzeni lat gościnnie współpracował również z wieloma różnymi zespołami (m.in. COLLAGE), zaś od dwóch lat pojawia się także na scenie u boku Brytyjczyków z RED BOX.

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder