Mateusz Mochnaczewski

Zagorzały fan szeroko pojętego bluesa oraz rocka, dla którego każdy powód jest dobry do rozpoczęcia rozważań na temat muzyki. Miłośnik gitary i młody dziennikarz muzyczny, starający się przekonać Polaków do własnej wizji „dobrych i wartościowych” brzmień. Każdą wolną chwilę poświęca na pogłębianie swojej wiedzy i odkrywanie nieznanych szerszej publiczności artystów, którym warto poświęcić swój czas.
Przeciwnik współczesnej kultury muzycznej, na każdym kroku podkreślający jej niszczycielską moc. Jak sam twierdzi urodził się pół wieku za późno. Najchętniej przeniósłby się w czasie do początku lat 60. i podróżował na trasie Wielka Brytania – Stany Zjednoczone, aby na własnej skórze przeżyć najwspanialsze lata w historii muzyki. Dlatego cały czas wierzy w wynalezienie wehikułu czasu.

Mateusz prowadzi audycję Bluesowa nirwana w każdy piątek od 19:00.

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder