KING GIZZARD & THE LIZARD WIZARD: elektroniczna premiera albumu!

18 sierpnia ukazało się, w formie elektronicznej, najnowsze wydawnictwo australijskiej formacji King Gizzard & The Lizard Wizard „Sketches of Brunswick East”. Fizyczna wersja krążka trafi na półki sklepowe 13 października. Płyta ukaże się nakładem wytwórni Heavenly Recordings. Nowy materiał jest wynikiem kolaboracji zespołu z grupą z LA Mild High Club, na której czele stoi Alex Brettin. Utwory zostały zrejestrowane w Flightless HQ w Melbourne i zmiksowane w studiu Stone Throw w Los Angeles. Album jest trzecią z pięciu płyt, które ukażą się w tym roku.

„Dużo słuchaliśmy składanek z lat 60-tych i 70-tych z muzyką z Etiopii. Jak „Murder of the Universe” był najbardziej konceptualnym albumem jaki do tej pory nagraliśmy, tak „Sketches of Brunswick East” jest czymś zupełnie przeciwnym” – mówi Stu Mackenzie.

Zespół King Gizzard & Lizard Wizard to: Stu Mackenzie (wokal/ gitara/ flet), Ambrose Kenny Smith (harmonijka ustna/ wokal), Craig Cook (gitara / wokal), Eric Moore (perkusja), Joey Walker (gitara), Lucas Skinner (gitara basowa) oraz Michael Cavanagh (perkusja).

Oto tracklista:

1. Sketches Of Brunswick East I

2. Countdown

3. D-Day

4. Tezeta

5. Cranes Planes Migraines

6. The Spider And Me

7. Sketches Of Brunswick East II

8. Dawn To Dusk On Lygon Street

9. The Book

10. A Journey To (S)Hell

11. Rolling Stoned

12. You Can Be Your Silhouette

13. Sketches Of Brunswick East III

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder