Chemia - Kanada zdobyta!‏

Chemia, czyli nasz najlepszy eksportowy skład muzyczny, właśnie zakończyła kanadyjski etap tournée. Zespół zagrał w Kraju Pachnącym Żywicą dziewięć koncertów, rozpoczynając trasę 2 listopada od występu w Cafe Dekcuf w Ottawie, całość zakończyła się w kultowym klubie w Toronto, Horseshoe - to właśnie na deskach tego klubu występowali m.in. tacy artyści jak Foo Fighters czy Rolling Stones. Grupa spotkała się z fantastycznym przyjęciem zarówno ze strony przedstawicieli branży muzycznej, jak i samych fanów! Chemia głównie była headlinerem ale pojawiła się również okazja, aby zaprezentować się w roli supportu amerykańskiej formacji znanej na całym świecie. Zespół wspomina: „4 listopada w Phoenix Concert Theatre w Toronto wystąpiliśmy przed znanymi w Polsce The Pretty Reckless oraz rock'n'rollowymi showmanami z Heaven's Basement, którzy pewnie za moment zwojują Europę. Dość głęboka woda, ale czego tu się bać? Mieliśmy grać jako pierwsi godzinę po otwarciu bram. O frekwencję się nie baliśmy, ludzie okupowali chodniki na 4 godziny przed planowanym wydarzeniem. Ponad 1000 fanów zgromadzonych tego dnia w klubie, przyjęło nas jak swoich i przez to kompletnie nie chciało nam się schodzić ze sceny.” Oprócz zabukowanych wcześniej koncertów zespół dał także kilka radiowych koncertów – niespodzianek.

Obecnie Chemia zakończyła pierwszą część promocji nowego krążka w Polsce i Kanadzie, a tak muzycy podsumowują ostatni miesiąc: „Wystąpiliśmy około 20 razy, dodatkowo daliśmy kilka radiowych koncertów, około 40 wywiadów, sesja zdjęciowa, dwa teledyski... Miesiąc jak z bajki. Było to dla nas niesamowite przeżycie oraz spore wyzwanie pod każdym względem, przecież nie graliśmy w klubach polonijnych dla kanadyjskiej Polonii, ale ponad 90% publiczności stanowili rodowici Kanadyjczycy. Cała trasa, mimo że wymagała od nas sporo wysiłku i zaangażowania, dała też nam spory zastrzyk energii do dalszych działań na rynku polskim i europejskim, o których już wkrótce szerzej poinformujemy!”

Przypomnijmy, że Chemia to najciekawsza obecnie polska rockowa kapela, która wchodzi właśnie na światową scenę muzyczną. Ta warszawska supergrupa powstała w 2010 roku, a jej założycielem jest Wojtek Balczun. Obecnie w składzie zespołu znajdują się również Maciej Mąka, Krzysztof Jaworski, Adam Kram, Rafał Stępień i Łukasz Drapała, muzycy znani ze współpracy z takimi artystami jak np. Renata Przemyk, Patrycja Markowska czy Bracia. Grupa ma na swoim koncie występy u boku m.in. Red Hot Chili Peppers i Guns N' Roses, a jeden z jej utworów wykorzystany został w serialu "Misja Afganistan".

Jesienią ubiegłego roku zespół wyjechał do kanadyjskiego The Warehouse Studio (Metallica, Nirvana, AC/DC, R.E.M, Biffy Clyro) i tam formacja rozpoczęła prace nad najnowszym, trzecim już w dorobku krążkiem, "The One Inside". Przy pracy nad tym albumem zespół wspomagał Marc LaFrance (m.in. Alice Cooper, The Cult, David Lee Roth), a za miks płyty odpowiedzialny był Eric Mosher (m.in. Chickenfoot, Joe Satriani). Na krążku zawarto13 rockowych petard, które zadowolą zarówno fanów brzmień z Liverpoolu jak i z Seattle. Album promują 3 single, "Ego", "Bondage Of Love" i "Hero". Na okładkę nowej płyty zespołu jeden ze swoich najsłynniejszych obrazów udostępnił Tomasz Sętowski, legenda polskiego realizmu magicznego. Zespół promował nowy materiał na serii koncertów w największych miastach Polski oraz na trasie po Kanadzie, a w planach jest też europejska trasa koncertowa.

Więcej informacji – wkrótce!
https://is.gd/2XDagH
www.facebook.com/chemiasound

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder