Bluesowa Nirwana

„Bluesowa Nirwana” to audycja poświęcona gatunkowi muzycznemu, wywodzącemu się z XIX wiecznej wsi amerykańskiej. Jednak w ramach naszej wspólnej przygody skupimy się nie tylko na pierwotnych brzmieniach. Przede wszystkim zagłębimy się w tematykę szeroko pojętego bluesa elektrycznego oraz rhythm n' bluesa, które w późniejszym okresie przeistoczyły się w blues rocka i zmieniły oblicze współczesnej muzyki rozrywkowej.
W audycji królować będą największe tuzy gatunku pokroju Howlin'a Wolfa, Muddy'ego Watersa, B.B. Kinga, Gary'ego Moore'a czy Steviego Ray'a Vaughana. Podczas naszych podróży pojawiać się będą także mniej znani artyści. Artyści, którzy, mimo świetnej muzyki, pozostają anonimowi dla szerszej publiczności nie tylko w naszym kraju, ale także na świecie.
Sam blues to jednak nie tylko samoistny gatunek, lecz także inspiracja i podłoże muzyczne dla artystów z początku lat 60., którzy zapoczątkowali jego nowy odłam, czyli rocka. Wielkim niedopatrzeniem byłoby więc pominięcie tego gatunku w naszych cotygodniowych spotkaniach, choć będzie on pojawiał się w nieco mniejszych dawkach.

Mateusz Mochnaczewski

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder