9.8

1939
Urodził się Billy Henderson, wokalista grupy The Spinners. Z zespołu został usunięty w 2004 r., po konflikcie z menadżerem, którego pozwał do sądu.

1944
Urodził się Viv Prince, były perkusista brytyjskiej formacji Pretty Things.

1946
Urodził się Rinus Gerritsen, basista zespołu Golden Earring.

1947
W Filadelfii urodziła się amerykańska wokalistka R&B Barbara Mason, która swój największy hit "Yes, I'm Ready", wylansowała w 1965 roku.

1958
Cliff Richard porzucił pracę kontrolera technicznego w fabryce Atlas Lamps w Enfield aby na stałe zająć się muzyką.

1962
Robert Zimmerman oficjalnie zmienił sobie imię i nazwisko na Bob Dylan.

1963
W Newark w stanie New Jersey urodziła się Whitney Elizabeth Houston, sławna amerykańska piosenkarka i aktorka.

1967
Urodził się Tomasz Pukacki (Titus), wokalista, kompozytor i autor tekstów a także gitarzysta basowy zespołu Acid Drinkers. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.

1986
W parku Knebworth w hrabstwie Hertford odbył się największy koncert kapeli Queen w Wielkiej Brytanii. Zespół wystąpił wspólnie z grupami Big Country i Status Quo. Scena miała powierzchnię 560 m kw., nagłośnienie stanowiło 180 kolumn, zużyto 14 kilometrów kabli, prąd zapewniło 5 generatorów o łącznej mocy 500 tysiecy watów, a 150 tysięcy fanów mogło oglądać popisy muzyków także na ekranie o wymiarach 6 x 9 metrów. Jak się później okazało, był to ostatni wspólny występ Freddiego Mercury'ego z formacją Queen.

1995
Zmarł Jerry Garcia, charyzmatyczny lider grupy Grateful Dead. Garcia przebywał w centrum leczenia uzależnień od narkotyków w Forest Knolls w Kalifornii. Rada miejska San Francisco ogłosiła żałobę i nakazała opuścić flagi do połowy masztów

8/9

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder