9.11

1941
Urodził się Thomas Richard "Tom" Fogerty, muzyk znany z występów w zespole Creedence Clearwater Revival. W grupie grał na gitarze i śpiewał. Członkiem formacji był także jego młodszy brat John.

1944
Urodził się Phil May, współzałożyciel, wokalista i gitarzysta formacji Pretty Things.

1948
W Syracuse w stanie Nowy Jork (USA) urodził się Alan Gratzer, były perkusista grupy REO Speedwagon. W zespole grał do 1988 roku.

1948
Urodził się Joe Bouchard, basista i wokalista grupy Blue Oyster Cult.

1950
W Oldenburgu w Niemczech urodził się Johannes Schmolling, w latach 1979-86 klawiszowiec zespołu Tangerine Dream. W 1988 wydał pierwszą płytę solową "Zoo Of Tranquility".

1966
W Kingston na Jamajce urodziła się Pepa, czyli Sandy Denton, wokalistka grupy Salt'n'Pepa.

1966
W galerii Indica w Londynie John Lennon poznał 33-letnią japońską artystkę konceptualną Yoko Ono. Do spotkania doszło podczas prywatnego wernisażu jej awangardowej wystawy "Niedokończone obrazy i obiekty".

1972
Urodził się Wojciech „Lala” Kuderski, perkusista zespołu Myslovitz. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.

1991
W wieku 70 lat zmarł francuski aktor i piosenkarz Yves Montand.

11/9

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder