8.8

1932
W Tampa na Florydzie urodził się amerykański wokalista country Mel Tillis (właściwie Lonnie Melvin Tillis), który największe sukcesy odnosił w latach 70.

1956
W Londynie urodził się Chris 'Chrissy Boy' Foreman, najbardziej znany jako gitarzysta i kompozytor brytyjskiego zespołu ska pop rockowego Madness.

1956
Urodził się Ali Score, perkusista zespołu Flock Of Seagulls.

1957
W Buffalo w stanie Nowy Jork urodził się Dennis Drew, klawiszowiec zespołu 10000 Maniacs.

1959
W Mechanicsburg w stanie Pensylwania urodził Rikki Rockett (właściwie Richard Allan Ream), perkusista formacj Poison.

1961
We Wschodnim Londynie urodził się Dave Howell Evans, znany jako The Edge - gitarzysta zespołu U2.

1962
Urodził się Ralph Rieckermann, gitarzysta basowy niemieckiej grupy Scorpions, w której w 1993 roku zastąpił Francisa Buchholza.

1969
O godzinie 10.00 został wstrzymany ruch na przejściu dla pieszych przed studiem EMI w Londynie. Powodem była sesja fotograficzna zespołu The Beatles - muzycy maszerowali właśnie tym przejściem. Zdjęcie trafiło na okładkę albumu "Abbey Road" Czwórki z Liverpoolu.

1970
Gdy okazało się, że grób czarnoskórej wokalistki Bessie Smith, największej idolki Janis Joplin, znajdujący się na filadelfijskim cmentarzu jest nieoznaczony, Janis kupiła nagrobek oraz umieściła na nim epitafium: Największa bluesowa pieśniarka świata nigdy nie przestanie śpiewać. Bessie Smith 1895-1937. Bessie Smith zginęła w wypadku samochodowym w 1937 roku.

1973
W Cherokee w Północnej Karolinie urodził się Scott Stapp - amerykański wokalista i autor piosenek, frontman i wokalista zespołu Creed.

1980
Urodził się Michael "Dirt" Hindert, basista nowojorskiego zespołu The Bravery.

1987
Po 13 latach współpracy Lindsey Buckingham opuścił zespół Fleetwood Mac. Zanim dołączył do grupy nagrał w duecie z Stevie Nicks wspólny album zatytułowany po prostu Buckingham Nicks

8/8

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder