8.1

1935
W Tupelo w stanie Mississippi przyszedł na świat Elvis Aaron Presley. Jedna z ważniejszych ikon popkultury XX wieku, znany powszechnie jako Elvis, często nazywany „Królem Rock and Rolla”.

1946
W Los Angeles urodził się Robbie Krieger, gitarzysta grupy The Doors. Autor takich piosenek grupy jak "Light My Fire", "Love Me Two Times", "Touch Me" i "Love Her Madly".

1947
Urodził się Terry Sylvester, gitarzysta zespołu The Hollies.

1947
W Brixton w Anglii urodził się David Robert Jones, wokalista brytyjski znany jako David Bowie. W roku 1996 został nominowany do Rock n' Roll Hall of Fame.

1959
W angielskim mieście Halifax urodził się Tom Bailey, lider brytyjskiej grupy nowofalowej Thompson Twins. Do 2004 roku był mężem koleżanki z grupy Alannah Currie, z którą ma dwójkę dzieci.

1959
Urodził się Piotr Artur Zander, gitarzysta rockowy. Najbardziej znany z występów w zespole Lombard, z którym grał od 1981 do 1991 roku oraz od 1997 do 2003. Jest również założycielem grupy hardrockowej ZanderHaus, z którą nagrał płytę 36 i 6. Od maja 2009 gra w zespole Małgorzaty Ostrowskiej.

1960
W Hollywood miała miejsce ostatnia sesja nagraniowa Eddiego Cochran'a.

1973
Yoko Ono wydaje podwójny album zatytułowany "Approximately Infinite Universe".

1975
W Nowym Jorku sprzedano w ciągu czterech godzin wszystkie 60 000 biletów na trzy koncerty Led Zeppelin w Madison Square Garden.

1979
Kanadyjski zespół rockowy Rush został przez rząd swojego kraju uhonorowany tytułem Kanadyjskich Ambasadorów Muzycznych.

1991
Zmarł Steve Clark (Stephen Maynard Clark) – drugi gitarzysta brytyjskiego zespołu hardrockowego Def Leppard, do chwili śmierci w 1991. Zanim dołączył do Def Leppard, grał covery z zespołem Electric Chicken, w Sheffield. W 1978 dołączył do Def Leppard.

1/8

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder