7.11

1938
Urodził się Joe Dassin, piosenkarz i kompozytor śpiewający głównie w języku francuskim.

1943
W Fort Macleod urodziła się Roberta Joan Anderson, znana jako Joni Mitchell - kanadyjska piosenkarka folkowo-rockowa, popowa i jazz rockowa oraz wokalistka jazzowa. Mitchell miała nieoceniony
wpływ na twórców różnych gatunków. Jest też wysoce ceniona przez krytyków.

1951
Urodził się Kevin Scott MacMichael, kanadyjski gitarzysta, członek grupy Cutting Crew.

1967
W Glasgow przyszła na świat charyzmatyczna wokalistka i współtwórczyni repertuaru zespołu Texas - Sharleen Spiteri.

1983
Ukazał się jedenasty studyjny album grupy Yes "90125". Producentem płyty jest Trevor Horn i grupa Yes.

1995
Ukazał się czwarty studyjny album grupy Alice In Chains zatytułowany właśnie "Alice In Chains". Producentem jest Toby Wright, a wydawcą Columbia Records.

2006
Odbyła się konferencja prasowa, na której powrót ogłosiła słynna rockowa grupa Genesis. Na trasie pod szyldem "Turn It On Again" zespół wystąpi w składzie Phil Collins, Mike Rutheford i Tony Banks.

2016
Zmarł Leonard Cohen, kanadyjski poeta, pisarz i piosenkarz tworzący w stylu piosenki autorskiej w gatunku folk rock.

11/7

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder