7.10

1945
W Manchesterze urodził się Kevin Godley, perkusista zespołu 10cc, a następnie został uznanym reżyserem videoclipów.

1949
W Kansas urodził się Dave Hope, basista zespołu Kansas. W zespole grał do 1983 roku kiedy doszło do pierwszego rozłamu w zespole.

1951
John Mellencamp, wokalista, gitarzysta, kompozytor i producent nagrań. Światowy rozgłos przyniosła mu w 1982 płyta "American Fool". Jest często porównywany do Bruce'a Springsteena i Boba Segera.

1953
Urodził się Tico Torres (Hector Samuel Juan Torres), perkusista zespołu Bon Jovi.

1964
Urodziła się Sam Brown, piosenkarka i autorka tekstów. Szczyt jej kariery przypadł na koniec lat 80. Córka muzyka Joego Browna i piosenkarki Vicki Brown. Współpracowała z wieloma artystami, m.in Davidem Gilmourem, Pink Floyd, Deep Purple, The Firm, George'em Harrisonem, Nickiem Cave'em, Jonem Lordem, Keithem Jarrettem, Jamesem Brownem. Często występuje w zespole Joolsa Hollanda.

1967
W Severn w stanie Maryland przyszła na świat Toni Braxton, amerykańska wokalistka, której płyty sprzedały się w ponad 25 milionach egzemplarzy.

1968
Urodził się Thom Yorke, wokalista i gitarzysta, współzałożyciel grupy Radiohead.

1972
Urodził się Sidney Polak (Jarosław Marek Polak), muzyk, kompozytor i autor tekstów. Znany jest przede wszystkim jako perkusista zespołu T.Love, którego jest członkiem od 1990.

10/7

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder