7.1

1944
W Liverpoolu urodził się Mike McGear, a właściwie Mike McCartney ­ brat Paula McCartneya, członek zespołu Scaffold.

1948
W Everett w stanie Waszyngton urodził się Kenny Loggins, wokalista amerykański, który zyskał sławę dzięki piosence "Footloose". We wczesnych latach 70 grał w zespole Gator Creek. Kontynuował karierę razem z Jimem Messiną, grając jako duet pod nazwą Loggins and Messina. Od 1977 roku kontynuuje swoją karierę jako solista.

1955
Bill Haley z utworem "Rock Around The Clock" po raz pierwszy pojawił się na brytyjskiej liście przebojów.

1964
The Beatles nagrali dla programu BBC "Saturday Club" występ składający się z siedmiu utworów. Program ten został wyemitowany 15 lutego podczas gdy The Beatles byli w USA.

1965
Urodził się Jacek Bryndal, znany lepiej jako Atrakcyjny Kazimierz oraz basista zespołu Kobranocka.

1992
Paul Simon, za zgodą Afrykańskiego Kongresu Narodowego i Nelsona Mandeli, przybył do RPA na zaproszenie wielorasowego sojuszu muzyków Afryki Południowej. W kraju miał zagrać pięć koncertów ­ początkowo na imprezy przychodziło niewielu słuchaczy, ze względu na groźby wysuwane przez czarne ugrupowania nacjonalistyczne.

1993
W Memphis wydano znaczek pocztowy o nominale 29 centów z podobizną Elvisa Presleya.

1/7

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder