6.8

1952
W Bridgeport w stanie Connecticut urodził się Vinnie Vincent (właściwie Vincent Cusano ), amerykański gitarzysta rockowy. Zasłynął jako krótkotrwały członek zespołu Kiss.
Z grupą nagrał dwie płyty „Creatures of the Night” (1982) i „Lick It Up” (1983).

1965
W Wielkiej Brytanii ukazała się płyta "Help!" kwartetu The Beatles. To piąty album zespołu The Beatles, a także soundtrack do ich filmu o tej samej nazwie (Help!).

1970
W Nowym Jorku na stadionie Shea, w 25. rocznicę zrzucenia bomby atomowej na Hiroszimę, odbył się 12-godzinnym, antywojenny Koncert dla Pokoju. Wśród występujących artystów znaleźli się między innymi Janis Joplin, Paul Simon, Poco i Johnny Winter.

1977
Podczas Mont du Marsan Punk Festival we Francji, The Police zagrali swój ostatni koncert jako kwartet.

2004
W Burbank w Kalifornii zmarł Rick James - amerykański wokalistka R&B i funky, który największą popularnością cieszył się na przełomie lat 70. i 80.

2005
W Hawanie zmarł Ibrahim Ferrer - legendarny artysta wykonujący muzykę z nurtu afro-cuban. Międzynarodową sławę zdobył dzięki projektowi Buena Vista Social Club.

8/6

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder