6.12

1920
W Concord w stanie Kalifornia urodził się Dave Brubeck - słynny amerykański pianista i kompozytor jazzowy. Największą popularność przyniosła mu gra w powołanym do życia w 1951
Dave Brubeck Quartet.

1956
W Berkeley (Kalifornia) urodził się Peter Buck, gitarzysta amerykańskiej formacji R.E.M. Buck gra na gitarze elektrycznej, akustycznej i basowej, mandolinie, banjo oraz instrumentach klawiszowych.

1956
W Santa Monica w Kalifornii urodził się Randy Rhoads - amerykański gitarzysta heavymetalowy, związany pierwotnie z grupą Quiet Riot a następnie członek zespołu Ozzy Osbourne'a. Często mieszał wpływy muzyki poważnej z jego własnym stylem heavymetalowym.

1968
Ukazał się drugi singiel grupy Deep Purple z kompozycją Neila Diamonda - "Kentucky Woman". W roli wokalisty występował jeszcze Rod Evans.

1988
W wieku 52 lat zmarł na atak serca amerykański wokalista i kompozytor, pionier rock and rolla - Roy Orbison. Zasłynął takimi przebojami jak "In Dreams", "Candy Man", "Mean Woman Blues" i najsłynniejszym - "Oh, Pretty Woman". Pod koniec życia udzielał się w supergrupie Traveling Wilburys.

12/6

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder