6.11

1946
W Glasgow w Szkocji urodził się George Young, współzałożyciel, gitarzysta i wokalista grupy Flash And The Pan. Jest bratem Angusa i Malcolma z AC/DC. Wcześniej, w latach 1963-70
był liderem The Easybeats.

1948
W Detroit w USA urodził się Glenn Frey, popularny wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów oraz producent. Członek i współzałożyciel amerykańskiej grupy The Eagles.

1966
W Cardonbale w Stanach Zjednoczonych urodził się Paul Gilbert, gitarzysta grupy Mr. Big. Wcześniej związany był z grupą Racer X. Wydaje również solowe albumy. Zagrał także w projekcie Guitar Wars razem z Nuno Bettencourtem i Steve'em Hackettem.W 1985 roku uznany został za najlepszego gitarzystę USA.

1972
W Londynie zmarł perkusista zespołu New York Dolls - Billy Murcia.

2007
Zmarł Hank Thomson (Henry William Thompson), piosenkarz country. Karierę rozpoczął w latach 60. XX wieku, wykonując – skomponowaną jeszcze w czasie służby w amerykańskiej marynarce wojennej – piosenkę „Whoa Sailor”.

2015
Wytwórnia Concord Music Group wydała pierwszy solowy album Billy Gibbonsa "Perfectamundo."

11/6

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder