6.1

1946
W Cambridge w Wielkiej Brytanii urodził się Syd Barrett, wokalista, gitarzysta oraz artysta plastyk. Był współtwórcą grupy Pink Floyd i autorem pierwszych kompozycji muzycznych tego zespołu.
Nagrał dwa albumy solowe. Po roku 1971 wycofał się całkowicie z działalności muzycznej.

1953
Urodził się Malcolm Young – gitarzysta australijski pochodzenia szkockiego, i założyciel zespołu AC/DC, brat Angusa i George'a. Gra na gitarze rytmicznej. Urodzony w Glasgow w Szkocji. W wieku 10 lat przeniósł się wraz z rodziną do Australii.

1954
Urodził się Krzysztof Majchrzak, basista, zespołu Tie Break.

1959
W Filadelfii urodziła się Kathy Sledge, wokalistka amerykańskiej żeńskiej grupy Sister Sledge.

1964
W Liverpoolu urodził się Mark O'Toole, basista brytyjskiej grupy Frankie Goes to Hollywood.

1975
Ponad 2000 fanów Led Zeppelin, oczekujących całą noc przed budynkiem Boston Garden, bu kupić bilety na koncert grupy, obrzuciło fasadę budynku butelkami po piwie. Szkody wyceniono na 75 tysięcy dolarów, a burmistrz miasta odwołał koncert.

1977
Wytwórnia EMI wyrzuciła grupę Sex Pistols po telewizyjnym skandalu z Billem Groungy. ­Zaproszeni przez niego do programu emitowanego na żywo obrzucili gospodarza wyzwiskami. W marcu Sex Pistols podpisali kontrakt z inną wytwórnią ­ A&M.

1993
Bill Wyman ogłosił oficjalnie, że opuszcza grupę The Rolling Stones.

1993
Na atak serca zmarł legendarny muzyk jazzowy Dizzy Gillespie.

1/6

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder