5.12

1932
W Macon w stanie Georgie urodził się Little Richard, a właściwie Richard Wayne Penniman - jedna z najbardziej niezwykłych postaci w historii rock’n’rolla.
Jego największe przeboje to "Tutti Frutti" (1955) i "Lucille" (1957), które stały się standardami rock'n'rollowymi.

1938
W Oklahoma City urodził się J.J. Cale (właściwie John W. Cale) - amerykański wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów i producent muzyczny.

1944
Urodził się Lucas Sideras perkusista nieistniejącego już zespołu Aphrodite’s Child.

1947
W Maywood w Kalifornii urodził się wokalista, producent i autor piosenek Jim Messina. Grał w zespołach Buffalo Springfield, Loggins & Messina, Poco i Love.45.

1965
Urodził się John Joseph Theodore Rzeznik, znany jako Johnny Rzeznik, piąte z kolei (po czterech dziewczynkach!) dziecko imigrantów z Polski, wokalista, gitarzysta i lider amerykańskiej formacji Goo Goo Dolls.

1968
Urodził się Glen Graham, perkusista Blind Melon. Grupa rozpadła się po śmierci wokalisty Shannona Hoona, który przedawkował kokainę w październiku 1995 roku.

1976
Bob Marley, 2 dni po zamachu na jego życie, wystąpił na koncercie Smile Jamaica przed 80-tysięczną publicznością. Koncert odbył się na torze wyścigowym National Horses w Kingston.

2011
Zmarła Violetta Villas (wł. Czesława Gospodarek, z d. Cieślak); piosenkarka, aktorka, kompozytorka i autorka tekstów.

2012
Zmarł Dave Brubeck; pianista i kompozytor jazzowy. Największą popularność przyniosła mu gra w powołanym do życia w 1951 Dave Brubeck Quartet. W skład grupy wchodzili także: perkusista Joe Morello, kontrabasista Eugene Wright i saksofonista altowy Paul Desmond.

12/5

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder