5.11

1931
W Clarksdale w stanie Mississippi urodził się Ike Turner, muzyk, producent i poszukiwacz talentów, znany głównie ze współpracy ze swoją żoną Tiną Turner. Uhonorowany wprowadzeniem do Rock and
Roll Hall of Fame w 1991 a w 2001 wprowadzony do St. Louis Walk of Fame.

1941
W Nowym Jorku urodził się amerykański wokalista - Art Garfunkel. Najbardziej znany jest jako połowa duetu Simon and Garfunkel. Razem z Paulem Simonem występowali już od 1956 roku, początkowo jako Tom & Jerry.

1946
Urodził się Gram Parsons (Cecil Ingram Connor), wokalista i gitarzysta zespołu The Byrds, muzyk uznany za pioniera takich stylów jak country rock i americana.

1948
W dzielnicy Ealing w zachodnim Londynie urodził się Peter Hammill, poeta, muzyk i wokalista, jedna z najważniejszych postaci progresywnego rocka, lider i współżałożyciel formacji Van der Graaf Generator.

1958
W Sandomierzu przyszedł na świat Robert Chojnacki, muzyk, kompozytor, instrumentalista, przez wiele lat saksofonista zespołu De Mono, Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Od 1995 roku występuje jako artysta solowy.

1959
W Kingston, w Kanadzie urodził się Bryan Adams - wokalista i kompozytor. Stał się najpopularniejszym kanadyjskim artystą późnych lat 80. i 90., znanym z wielu romantycznych ballad i utworów rockowych takich jak "Summer of '69'" i "Cuts Like a Knife".

1963
Urodził się Zygmunt "Muniek" Staszczyk, współzałożyciel, lider i wokalista grupy T.Love.

2003
Bobby Hatfield z duetu Righteous Brothers został znaleziony martwy w pokoju hotelowym w miejscowości Kalamazoo. Wokalista miał 63 lata.

11/5

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder