4.9

1950
Urodził się Ronald la Pread, w latach 1968-84 gitarzysta basowy amerykańskiej grupy The Commodores.

1951
W Hereford w Anglii urodził się Martin Chambers, pierwszy perkusista grupy Pretenders.

1956
W Nowym Jorku urodził się Blackie Lawless (Steven Duren), wokalista i gitarzysta, założyciel heavymetalowej grupy W.A.S.P.. W 2006 roku piosenkarz został sklasyfikowany na 76. miejscu listy 100 najlepszych wokalistów wszech czasów według Hit Parader.

1958
Urodziła się Susanne Freytag, wokalistka zespołu Propaganda.

1960
Urodził się Kim Thayil, gitarzysta amerykańskiej grupy Soundgarden. Posiada tytuł naukowy w dziedzinie filozofii.

1968
Gazeta "Evening Standard" poinformowała, że kilka amerykańskich radiostacji zakazało nadawania nowego singla zespołu Rolling Stones - "Street Fighting Man", w obawie przed podsycaniem zamieszek ulicznych.

9/4

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder