4.12

1940
Urodził się Freddy Cannon, piosenkarz rock and rollowy, przyjaciel Elvisa Presleya i Johnny'ego Casha, z którymi bardzo często występował. Z biegiem lat zwrócił się ku muzyce country.

1944
W Inglewood w Kalifornii, urodził się wokalista, autor piosenek i producent Dennis Wilson, perkusista grupy Beach Boys.

1951
W Jacksonville na Florydzie urodził się Gary Rossington, gitarzysta i współzałożyciel zespołu rockowego Lynyrd Skynyrd.

1968
Urodził się Adam Tinley, znany jako Adamski. Od 1987 roku udzielał się w grupie Diskord Kaskord, a następnie współpracował z bratem w The Garden Of Eden. Największe sukcesy odnosił jako solista.

1976
W wieku 25 lat, po przedawkowaniu narkotyków, zmarł Tommy Bolin, gitarzysta rockowy. Zabłysnął dzięki Billy'emu Cobham'owi. Był gitarzystą w zespołach Deep Purple, The James Gang i Moxy.

1980
Po śmierci Johna Bonhama pozostali członkowie Led Zeppelin (Jimmy Page, Robert Plant i John Paul Jones) ogłosili decyzję o ostatecznym rozwiązaniu zespołu po "utracie drogiego przyjaciela".

1993
W swym domu w Los Angeles zmarł Frank Zappa, legendarny muzyk, jeden z największych artystów współczesnego rocka i jazzu, lider zespołu „The Mothers of Invention”. Także aktor, reżyser, producent i scenarzysta filmowy.

12/4

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder