3.9

1934
Urodził się Freddie King (Frederick Christian King), amerykański muzyk bluesowy, jeden z trzech Królów Bluesa.

1942
W mieście Lima w stanie Ohio urodził się Al Jardine, najbardziej znany jest jako gitarzysta rytmiczny, i czasami wokalista, zespołu The Beach Boys.

1944
Urodził się Stan Borys, właściwie Stanisław Guzek, polski wokalista, kompozytor, aktor i poeta. Jest laureatem wielu festiwali piosenkarskich, między innymi w Atenach Sopocie, Ostendzie, Caracas i Rennes. Współzałożyciel zespołu Blackout (1965), od 1968 roku związany z formacją Bizony. Karierę solową rozpoczął w roku 1969. W 1972 zagrał samego siebie w filmie "Uciec jak najbliżej". W sezonie 1974-75 występowal w Teatrze Syrena w Warszawie. Od roku 1975 mieszka za granicą (USA, Kanada).

1947
Urodził się Eric Bell, gitarzysta Thin Lizzy.

1948
Na świat przyszedł perkusista grupy Grand Funk Railroad - Don Brewer.

1955
Urodził się Steve Jones (Stephen Phillip Jones), wokalista, gitarzysta i współzałożyciel zespołu Sex Pistols.

1964
urodził się Bogdan Łyszkiewicz, wokalista, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów; lider zespołu Chłopcy z Placu Broni.

1970
Zmarł Alan Blind Willson, gitarzysta i wokalista Canned Heat.

1973
W Atlancie w stanie Georgia przyszła na świat wokalistka pop-rockowa Jennifer Paige.

1979
Urodził się Tomislav Miličević, chorwacki gitarzysta zespołu 30 Seconds to Mars. Z wykształcenia jest kucharzem i cukiernikiem. Specjalizował się w przygotowywaniu tortów weselnych.

1982
W Parku Narodowym Glen Helen w Devore rozpoczął się trzydniowy The US Festival, sfinansowany przez założyciela firmy Apple. W dniu otwarcia wystąpili m.in.: The Police, Talking Heads, The Ramones. W kolejnych dniach na scenie pojawili się także: Tom Petty & Heartbreakers, The Cars, Santana, Fleetwood Mac, Jackson Brown i Grateful Dead.

2007
Klawiszowiec towarzyszącej Edie Brickell formacji New Bohemians, Jeffrey Carter Albrecht, został zastrzelony w sąsiedztwie domu swojej dziewczyny w Dallas. Do tragicznego zdarzenia doszło gdy około 4:00 nad ranem 34-letni Albrecht dobijał się do drzwi domu jednego z sąsiadów dziewczyny. Przestraszony mężczyzna myślał, że to napad i śmiertelnie postrzelił muzyka. Jeffrey Carter Albrecht był członkiem New Bohemians od 1999 roku.

9/3

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder