31.7

1923
W Stambule w Turcji urodził się przyszły szef Atlantic Records - Ahmet Ertegun. Pełnił funkcję przewodniczącego Rock and Roll Hall of Fame i muzeum, z siedzibą w Cleveland.
Jeden z twórców sukcesów takich zespołów jak Led Zeppelin oraz The Rolling Stones.

1947
Urodził się Karl Green, basista grupy Herman's Hermits.

1951
Urodził się Carlo Karges, niemiecki gitarzysta i kompozytor grający z Neną.

1953
W Londynie urodził się Hugh McDowell, wiolonczelista brytyjskiej grupy ELO.

1957
Urodził się Daniel Ash, gitarzysta brytyjski, członek formacji Bauhaus. Po rozpadzie bandu w lipcu 1983 został członkiem kapeli Tones On Tail, a następnie Love And Rockets.

1958
W Duluth w stanie Minnesota urodził się Bill Berry, współzałożyciel i do października 1997 perkusista grupy R.E.M.

1959
W Utrechcie urodził się Tijn Smit, klawiszowiec holenderskiej grupy Art Company.

1959
Neil Sedaka nagrał piosenkę "Oh! Carol", dedykowaną Carole King.

1963
W Bromley w Anglii urodził się Norman Cook, wokalista grup Housemartins, Beats International i Freakpower. Od dłuższego czasu występuje i tworzy jako Fatboy Slim.

1964
Zmarł Jim Reeves, piosenkarz country. Na swoim koncie miał ponad dwadzieścia albumów. Reeves zginął w wypadku małego samolotu, który sam pilotował. Przyczyną katastrofy była szalejąca burza z piorunami.

1964
Urodził się Jim Corr, klawiszowiec i gitarzysta zespołu The Corrs, najstarszy z czwórki rodzeństwa tworzącej grupę.

1964
Urodziła się holenderska wokalistka Caroline Muller, występująca pod pseudonimem C. C. Catch.

1967
W Krakowie przyszedł na świat wokalista, poeta, wykonawca poezji śpiewanej - Grzegorz Turnau.

1976
Natalie Cole wyszła za mąż za Marvina Nancy. To właśnie on pokierował jej karierą, był głównym twórcą repertuaru i producentem jej nagrań.

1978
W Southampton w Anglii urodził się Will Champion, syn nauczycieli akademickich z tamtejszego uniwersytetu. W 1998 wraz z kolegami z londyńskiego University College założył kwartet Coldplay i objął w nim rolę perkusisty, mimo braku jakiegokolwiek doświadczenia w grze na tym instrumencie.

1986
Stevie Wonder został nominowany do nagrody Emmy za występ w serialu telewizyjnym "Bill Cosby Show".

1995
Zespół Aerosmith po 12 latach współpracy zwolnił swojego menedżera Tima Collinsa.

7/31

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder