3.12

1948
W Birmingham urodził się Ozzy Osbourne - jeden z najwybitniejszych wokalistów rockowych wszech czasów, wieloletni lider kultowego zespołu Black Sabbath, który powstał w 1969 roku w Anglii.

1949
Urodził się Mickey Thomas, drugi wokalista grupy Starship.

1959
W holenderskim mieście Tilburg urodził się Nol Havens, członek zespołu Art Company, który zasłynął w latach 80. hitem "Suzana".

1971
Podczas koncertu Franka Zappy i Mothers Of Invention w sali Casino w Montreux jeden z widzów wystrzelił sztuczne ognie, od których zapalił się dach. Nikt nie został ranny jednak Frank stracił sprzęt wartości 50 tysięcy dolarów. Pod wpływem tego właśnie wydarzenia Deep Purple, którzy byli w tym samym czasie w Motreux, napisali "Smoke On The Water”.

2015
Zmarł Scott Weiland, wokalista, autor tekstów i piosenek. Największy sukces odniósł będąc wokalistą zespołu Stone Temple Pilots, z którym wydał 6 albumów. Wydał trzy solowe albumy. Brał udział w projektach The Magnificent Bastards i The Wondergirls. Był również wokalistą grupy Velvet Revolver. W 2006 piosenkarz został sklasyfikowany na 57. miejscu listy 100 najlepszych wokalistów wszech czasów według Hit Parader.

12/3

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder