31.10

1947
Urodził się Russ Ballard, wokalista i gitarzysta grupy Argent. Jako solista zadebiutował albumem "Russ Ballard".

1949
W Los Angeles urodził się Bob C. Benberg, perkusista grupy Supertramp. Zastąpił w niej w 1973 roku Kevina Currie.

1952
Urodził się Bernard Edwards, basista w zespole Chic

1952
Urodził się Tony Bowers - basista i współzałożyciel zespołu Simply Red.

1961
W Dublinie urodził Larry Mullen Jr - perkusista zespołu U2. W 2007 roku muzyk został sklasyfikowany na 21. miejscu listy 50 najlepszych perkusistów rockowych według Stylus Magazine.

1963
Urodził się Johnny Marr, gitarzysta i kompozytor - członek grupy The Smiths. Zespół istniał w latach 1982-87, rozpadł się kiedy Marr wyjechał do Stanów Zjednoczonych, aby współpracować z Talking Heads. W 1991 roku założył grupę Electronic.

1966
W Nowym Jorku urodził się Adam "King Ad Rock" Horovitz, współzałożyciel, wokalista i gitarzysta grupy Beastie Boys.

1968
Urodził się Alistair McErlaine, gitarzysta i kompozytor szkockiej grupy Texas, założonej w 1987 roku.

1981
W Belleville (New Jersey) przyszedł na świat Frank Iero, gitarzysta zespołu My Chemical Romance. Wcześniej występował w Hybrid, Sector 12, I Am A Graveyard i Pencey Prep.

1986
Roger Waters wszczął w Londynie proces przeciwko Davidowi Gilmourowi i Nickowi Masonowi o bezprawne używanie nazwy Pink Floyd. Waters twierdził, że wraz z jego odejściem potencjał zespołu został wyczerpany i w tej sytuacji posługiwanie się nazwą Pink Floyd przez pozostałych muzyków jest nieuczciwe. Proces przegrał.

10/31

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder