3.11

1930
W Detroit przyszła na świat wokalistka bluesowa Mable John, pierwsza kobieta, która podpisała kontrakt z wytwórnią Tamla Records przemianowaną z czasem na wytwórnię Motown.

1945
W Norwood Green urodził się Nick Simper, gitarzysta basowy i kompozytor, najlepiej znany jako współtwórca i członek pierwszego składu zespołu Deep Purple, z którym związany był w latach 1968-69.

1954
W Londynie przyszedł na świat Adam Ant (Stuart Leslie Goddard) wokalista i gitarzysta. Popularność zdobył w późnych latach 70. i wczesnych 80. jako lider post punkowej grupy Adam and the Ants. W tym czasie zespół nagrał łącznie trzy albumy.

1956
Urodził się Robert Milewski, założyciel zespołu Mech. Robert Milewski vel Millord grał na klawiszach i był wokalistą na dwóch płytach długogrających grupy Mech: Bluffmania i Tasmania.

1967
Urodził się Steven Wilson, wokalista, multiinstrumentalista, kompozytor i producent muzyczny; członek zespołów No-Man (od 1987), Porcupine Tree (od 1987), Bass Communion (od 1994), I.E.M. (1996-2001), Blackfield (2000-2014) i Storm Corrosion

1991
Ponad 300 tysięcy osób oglądnęło w San Francisco koncert poświęcony pamięci Billa Grahama, słynnego organizatora koncertów. Wystąpili między innymi Grateful Dead, Crosby, Stills, Nash & Young, Joan Baez, Santana i Journey.

11/3

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder