30.8

1935
W Parris Island w stanie Północna Karolina urodził się John Philips. Był współzałożycielem i gitarzystą grupy The Mamas And The Papas. W 1970 roku zadebiutował solowym albumem
"The Wolfing Of L.A.". Jest również producentem filmowym i kompozytorem wielkiego przeboju Scotta McKenziego "San Francisco" (1967) i "Kokomo" The Beach Boys (1988).

1939
W Heswall urodził się John Peel, brytyjski prezenter radiowy i dziennikarz muzyczny, związany z BBC. Podczas swej 40-letniej kariery, zajmował się propagowaniem nowatorskich nurtów muzycznych i wykonawców.

1950
Urodził się Micky Moody, w latach 1978-83 gitarzysta hardrockowej grupy Whitesnake.

1963
W Greenhithe przyszedł na świat Paul Oakenfold – producent muzyczny i jeden z najdroższych DJ-ów świata (25 tysięcy funtów za występ). Zremiksował piosenki wielu gwiazd, m.in: Jennifer Lopez, Britney Spears, Incubus, Michaela Jackson, Madonny.

1965
Ukazał się album "Highway 61 Revisited" Boba Dylana. To szósty album studyjny Boba Dylana. Album znalazł się m.in. na 5. miejscu wszech czasów w rankingu Mojo Magazine i 4. miejscu w rankingu magazynu Rolling Stone.

1971
W Szczecinie urodziła się Kasia Nosowska - autorka tekstów, wokalistka, liderka zespołu Hey, a także felietonistka miesięczników "Filipinka" i "Muza".

1980
Cher zupełnie niespodziewanie wystąpiła w Central Parku w Nowym Jorku jako wokalistka grupy swojego byłego chłopaka - Black Rose.

1995
Po długiej walce z rakiem zmarł założyciel formacji Velvet Underground, 53-letni Sterling Morrison. Po rozwiązaniu zespołu Morrison pracował jako kapitan holownika, nauczyciel angielskiego i muzyk orkiestry filharmonii Hudson Valley.

1999
Amerykański urząd pocztowy wydał znaczek z żółtą łodzią podwodną. Była to część programu "Celebrate the Century", upamiętniająca międzynarodowy tydzień The Beatles.

8/30

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder