30.10

1939
W Chicago urodziła się Grace Slick, wokalistka Jefferson Airplane i Starship. Autorka tekstów piosenek i kompozytorka, grająca także na instrumentach klawiszowych i flecie prostym.

1939
W Detroit przyszedł na świat Eddie Holland. Wspólnie z bratem Brianem i Lamondem Dozierem tworzyli spółkę kompozytorską Holland-Dozier-Holland, która napisała wiele przebojów dla The Supremes, Four Tops czy Temptations.

1946
Urodził się perkusista Chris Slade. Współpracował z takimi zespołami jak: Manfred Mann's Earth Band, Asia, Uriah Heep czy The Firm. Ale najbardziej znany jest ze współpracy z grupą AC/DC.

1947
W Oakland w Kalifornii urodził się Timothy B. Schmit, wokalista śpiewający z The Eagles i Poco.

1949
W Łodzi urodził się piosenkarz, gitarzysta i kompozytor - Andrzej Rybiński. Na początku lat 70. Był członkiem zespołu 2 plus 1. Później, wraz z żoną Elizą Grochowiecką i Zbigniewem Hołdysem założył zespół Andrzej i Eliza. Po rozpadzie grupy w roku 1981 rozpoczął karierę solową.

1954
Urodziła się Gayga (Krystyna Stolarska) występowała też jako MC Diva, piosenkarka i skrzypaczka, kompozytorka, aranżer.

2001
Ukazał się, Invincible – ostatni album studyjny Michaela Jacksona. Wydany przez wytwórnie Epic Records.

2002
Jam Master Jay, członek słynnej amerykańskiej formacji hiphopowej Run DMC, został zastrzelony w studiu nagraniowym w nowojorskiej dzielnicy Queens. Naprawdę nazywał się Jason Mizell, miał 37 lat. Raper zmarł w szpitalu, w wyniku postrzału w głowę.

10/30

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder