29.8

1945
Urodził się Chris Copping, muzyk, gitarzysta basowy, autor piosenek. Był członkiem Procol Harum w latach 70. Komponował też muzykę dla telewizji i kina.

1957
W Tczewie urodził się Grzegorz Ciechowski, muzyk rockowy, pianista, flecista, poeta, kompozytor, felietonista, lider i wokalista zespołu Republika, który działalność artystyczną zaczynał w toruńskim klubie studenckim Od Nowa w 1980 r. Występował też jako Obywatel G.C.

1920
Urodził się Charlie Parker (ps. Bird), saksofonista jazzowy który wywarł znaczący wpływ na jazz. Uważany za ojca bebopu. W 1931, w wieku 14 lat został członkiem szkolnej orkiestry.

1943
Urodził się Dick Halligan, puzonista, flecista i klarnecista amerykańskiej grupy Blood, Sweat And Tears.

1958
W Gary w stanie Indiana (USA) urodził się Michael Jackson, siódmie z dziewięciorga dzieci Josepha i Katherine Jacksonów. Czarnoskóry piosenkarz, znany jako "Król popu", sprzedał na świecie ponad 300 milionów płyt.

1960
W Saskatchewan w Kanadzie urodził się Mandy Meyer, w latach 1980-81 gitarzysta szwajcarskiej grupy Krokus, a później Asia.

1964
Urodziła się Pebbles, amerykańska wokalistka i kompozytorka. Naprawdę nazywa się Perri McKissack. Przed rozpoczęciem kariery solowej śpiewała w Con Funk Shun oraz Sister Sledge. Pierwszą solową płytę nagrała w roku 1988.

1972
W Toronto przyszła na świat kanadyjska wokalistka pop-rockowa Amanda Marshall.

1986
Odbyła się premiera filmu "Shanghai Surprise" z Madonną w roli głównej. Obraz okazał się wielką klapą.

8/29

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder