29.7

1946
W Evanston (Illinois) urodził się Neal Doughty, klawiszowiec zespołu REO Speedwagon. Razem z perkusistą Alanem Gratzerem stworzyli ten zespół.

1953
W Ontario w Kanadzie urodził się Gary Lee Weinrib, znany jako Geddy Lee, wokalista i basista. Gra także na instrumentach klawiszowych i gitarze akustycznej. Znany jest z występów w grupie Rush. Gra na sygnowanej swoim nazwiskiem gitarze basowej Fender Jazz Bass.

1959
Urodził się John Sykes, gitarzysta i wokalista heavymetalowy, grał w zespołach Streetfighter, Tygers of Pan Tang, Badlands, Thin Lizzy, Whitesnake, Blue Murder oraz w swoim solowym projekcie John Sykes.

1966
W Sharon w stanie Kansas przyszła na świat wokalistka country Martina McBride.

1968
Gram Parsons opuścił amerykańską grupę The Byrds i założył The Flying Burrito Brothers.

1974
W Londynie zmarła Ellen Naomi Cohen czyli Mama Cass - wokalistka amerykańskiej grupy folk-rockowej The Mamas and The Papas. Według oficjalnego orzeczenia zmarła leżąc w łóżku, w wyniku zaksztuszenia się kanapką i zachłyśnięcia wymiocinami.

1993
Elton John sprzedał swoją kolekcję 48 tysięcy płyt. Nabywca zapłacił za nią 271 500 dolarów, które zasiliły charytatywny fundusz Terrence Higgins, pomagający chorym na AIDS.

7/28

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder