29.11

1933
W Macclesfield w Wielkiej Brytanii urodził się John Mayall, wokalista, pianista, gitarzysta, kompozytor i producent nagrań. Zadebiutował w 1965 roku albumem "John Mayall Plays John Mayall".
W ciągu lat przez jego zespoły przewinęło się wielu znakomitych muzyków, między innymi Eric Clapton, Peter Green, Mick Fleetwood i inni.

1940
W Rochester w Stanach Zjednoczonych urodził się Chuck Mangione, wybitny trębacz, pianista i kompozytor jazzowy. Zasłynął ścieżką dźwiękową do filmu "Dzieci Sancheza" z 1978 roku. Artysta kilkakrotnie gościł w Polsce.

1941
W Halifaksie w Kanadzie urodził się Denny Doherty, wokalista grupy The Mamas And The Papas.

1958
W Salisbury w Południowej Rodezji urodził się Michael Dempsey, w latach 1976-79 gitarzysta basowy The Cure. Później został członkiem grupy The Associates.

1961
W Brukseli urodził się Bob Savanberg, perkusista grupy Clouseau.

1963
W Wielkiej Brytanii ukazał się singel "I Want to Hold Your Hand/This Boy" The Beatles, który w ciągu trzech dni sprzedał się w milionie egzemplarzy.

1968
W Wielkiej Brytanii ukazał się album "Unfinished Music No. 1: Two Virgins" Johna Lennona. Wydanie płyty w Stanach Zjednoczonych opóźniła szokująca niektórych okładka przedstawiająca nagich Yoko Ono i Johna Lennona. Dlatego dla potrzeb rynku amerykańskiego przysłonięta została golizna obojga.

2001
George Harrison, wokalista, gitarzysta i kompozytor, w przeszłości członek słynnego zespołu The Beatles, zmarł w nocy w Los Angeles. Muzyk przegrał wielomiesięczną batalię z guzem nowotworowym mózgu. Żył 58 lat.

2002
W pierwszą rocznicę śmierci George'a Harrisona dwaj żyjący członkowie The Beatles, Paul McCartney i Ringo Starr, wystąpili wraz z przyjaciółmi (byli wśród nich m.in. Ravi Shankar, Eric Clapton, Jeff Lynne, Tom Petty, Billy Preston, Sam Brown i Gary Brooker), na specjalnym koncercie w londyńskiej Royal Albert Hall. Dochody z imprezy przeznaczono na fundację charytatywną Material World. Koncert został zarejestrowany i wydany na DVD a później również na Blue ray, zatytułowany "Concert for George."

11/29

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder