29.10

1944
Na wybrzeżu Jersey urodził się Denny Laine, gitarzysta i wokalista grupy Moody Blues, oraz gitarzysta i wokalista grupy Wings.

1946
W Londynie urodził się Peter Green, przez wielu uważany za najlepszego białego gitarzystę bluesowego w historii. Grał m.in. w zespole Bluesbreakers Johna Mayalla, był współzałożycielem Fleetwood Mac.

1951
Urodził się David Paton, basista Alan Parsons Project.

1971
W wypadku motocyklowym zginął 24-letni Duane Allman, wirtuoz gitary elektrycznej, współzałożyciel The Allman Brothers Band.

1983
Album "The Dark Side of the Moon" Pink Floyd pozostawał przez 491 tygodni w zestawieniu albumów magazynu Billboard, ustanowił on nowy rekord długości przebywania płyty na tej liście.

10/29

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder