28.8

1948
W Chicago urodził się Daniel Seraphine, perkusista, producent muzyczny, producent teatralny i producent filmowy. Najbardziej znany jest jako perkusista i członek-założyciel grupy Chicago,
w kadencji trwającej od lutego 1967 do maja 1990 roku.

1949
W Madrasie w Indiach urodził się Hugh Cornwell, wokalista, kompozytor, współzałożyciel i pierwszy gitarzysta oraz wokalista angielskiego zespołu punkowo-nowofalowego The Stranglers. Był członkiem grupy w latach 1974-1990. W 1979 roku zadebiutował jako solista albumem "Nosferatu".

1961
W Lodynie urodziła się Kim Appleby, wokalistka autorka tekstów i aktorka. Córka Jamajczyka i Angielki. Razem z siostrą Melanie Appleby tworzyła duet Mel and Kim. Wydała 2 albumy studyjne i jeden z remiksami. Wystąpiła w serialu "Lekarze" i filmie "Iść prosto".

1965
W Timmins, w kanadyjskiej prowincji Ontario, urodziła się Shania Twain, piosenkarka i autorka piosenek z gatunku muzyki country i pop-rock. Jej trzeci album, Come On Over, osiągnął najwyższą sprzedaż w historii wśród nagrań z muzyką country.

1969
Urodził się Jack Black, (Thomas Jacob Black, Jr.) – amerykański muzyk rockowy i aktor. Wraz z Kyle'em Gassem tworzy zespół rockowy Tenacious D.

1970
Urodził się basista grupy Myslovitz, Jacek Kuderski. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Pochodzi z Mysłowic.

1982
W Jackson w stanie Mississippi urodziła się amerykańska wokalistka country i pop - LeAnn Rimes.

1986
Tina Turner otrzymała swoją gwiazdę na Hollywood Walk of Fame. Szacuje się, że nakład ze sprzedaży wszystkich wydawnictw Turner wynosi ponad 180 milionów egzemplarzy, co czyni ją rockową artystką z największą liczbą sprzedanych albumów i singli w dziejach

8/28

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder