28.2

1943
W Londynie urodził się Richard Wright – brytyjski progresywny muzyk rockowy grający na instrumentach klawiszowych, dętych a także wiolonczeli i skrzypcach. Najbardziej znany z długoletnich
występów z grupą Pink Floyd.

1943
W Chicago urodził się Mike Bloomfield znany z zespołu Paul Butterfield Blues Band oraz z udziału w nagraniu „Highway 61 Revisited” Boba Dylana.

1948
Urodził się Simon Kirke, współzałożyciel i perkusista grupy Free a następnie członek Bad Company.

1949
W Londynie urodził się perkusista i basista Steve Took. Razem z Markiem Bolanem grał w zespole T. Rex, który opuścił w 1969 roku.

1954
Urodził się amerykański gitarzysta Steve Morse, który na koncie ma między innymi współpracę z takimi zespołami jak Dixie Dregs, Kansas i Deep Purple do której dołączył w 1994 i zagrał na albumach Purpendicular, Abandon, Bananas, Rapture of the Deep oraz Now What?.

1963
Urodziła się Beverley Craven, piosenkarka i kompozytorka. Urodziła się na Sri Lance, jednak dorastała w Berkhamstead, w Anglii.

1973
W festiwalu Summer Jam, zorganizowanym w okolicach miejscowości Watkins Glen w stanie Nowy Jork, uczestniczyło 600 tysięcy fanów. Dzięki temu festiwal trafił do "Księgi Rekordów Guinnessa", jako impreza pop z największą publicznością. Na scenie wystąpili: The Allman Brothers Band (grali przez 4 godziny), The Band (grali przez 3 godziny) i Grateful Dead (grali 5 godzin).

1976
W miejscowości Mariposa w Kalifornii urodził się Jacoby Shaddix - wokalista rockowego zespołu Papa Roach.

1979
Na stadionie w Cleveland odbył się pierwszy z serii koncertów World Series of Rock. Na scenie pojawili się między innymi Aerosmith, Journey, Thin Lizzy, Scorpions oraz AC/DC, promujący swój najnowszy album "Highway To Hell".

1981
W przeddzień ślubu księcia Karola i lady Diany Spencer, Mike Oldfield zagrał darmowy koncert w londyńskiej Guildhall. Wykonał zamówiony na tę okazję ślubny hymn królewski.

2010
Zmarła Katarzyna Sobczyk (Kazimiera Sawicka) z domu Sobczyk – polska piosenkarka muzyki rozrywkowej, popularna głównie w okresie bigbitu.

7/28

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder