28.10

1941
Urodził się Hank Marvin (Brian Robson Rankin), gitarzysta The Shadows. Do inspiracji twórczością Hanka Marvina i The Shadows przyznają się m.in. gitarzyści: Peter Frampton, Eric Clapton,
David Gilmour, Brian May czy też Tony Iommi.

1957
W Macclesfield w Anglii urodził się Stephen Morris, perkusista zespołów Joy Division i New Order. Do Joy Division został zaangażowany na miejsce wyrzuconego z zespołu Steve'a Brotherdale'a.

1963
W Rzymie urodził się jeden z najpopularniejszych włoskich wokalistów pop w historii - Eros Ramazzotti. W czasie swojej trwającej od 1984 roku kariery, sprzedał przeszło 60 milionów płyt.

1977
Grupa Sex Pistols wydała w Ameryce album Never Mind the Bollocks. Płyta po dziesięciu latach zdobyła tytuł Platynowej.

1991
Odbyła się premiera drugiej solowej płyty Fisha - "Internal Exile". Album zadedykowany został jego córce, Tarze. Utwór Internal Exile ma niemal identyczny tekst jak Exile on the Princess Street, jednak zagrany jest jako celtycka piosenka folkowa.

2003
Sting opublikował pierwszy tom swojej autobiografii, Broken Music. W książce opisał dzieciństwo i młodość do czasów początków grupy The Police.

10/28

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder