2.8

1942
Urodził się Garth Hudson, klawiszowiec i saksofonista grupy The Band. Otrzymał bardzo solidne wykształcenie muzyczne o profilu klasycznym.

1944
W Recife urodził się Nana Vasconcelos, brazylijski wirtuoz instrumentów perkusyjnych. Występował m.in. z Patem Metheny, Donem Cherry i Janem Garbarkiem.

1944
W Evesham w Anglii urodził się brytyjski perkusista i piosenkarz Jim Capaldi.

1950
Urodził się Michael Rother, były członek niemieckiej grupy Kraftwerk (1971).

1958
Johnny Cash podpisał kontrakt z Columbia Records. Tym samym jego trzeci album The Fabulous Johnny Cash (1958) wydała już ta wytwórnia. Pierwsze dwa albumy wydane były nakładem Sun Records.

1961
W Port of Spain na Trynidadzie urodził się Pete DeFreitas - perkusista zespołu Echo & the Bunnymen.

1973
Zespół Bachman-Turner Overdrive podpisał kontrakt z Mercury Records.

1976
Wskutek przedawkowania narkotyków zmarł Peter "Puddy" Watts, road manager i dźwiękowiec grupy Pink Floyd. Miał 30 lat. Jego śmiech unieśmiertelniono w "Speak to Me", pierwszym utworze legendarnej płyty "The Dark Side of the Moon". Wcześniej, bo w 1968 roku urodziła się jego córka, popularna aktorka Naomi Watts ("The Ring", "King Kong").

2003
Jeden z parków w dzielnicy Los Angeles, w której mieszkał legendarny wokalista Barry White, został nazwany jego imieniem. W uroczystości wzięło udział kilka tysięcy fanów. Zjawiły się tam również takie gwiazdy jak Jermaine Jackson, Isaac Hayes i Tyrese.

2011
Ukazał się album grupy Arcade Fire – The Suburbs (Deluxe Edition). Wydany w sierpniu 2010 roku przez Merge Records w USA.

8/2

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder