27.7

1960
Urodził się Conway Savage, członek towarzyszącej Nickowi Cave’owi grupy the Bad Seeds. Gra w niej na klawiszach.

1962
W Minneapolis urodził się Karl Mueller, basista amerykańskiej rock/grunge'owej grupy Soul Asylum. W 2004 roku zdiagnozowano u niego raka krtani. Karl Mueller zmarł 17 czerwca 2005 roku.

1984
Odbyła się premiera filmu "Purple Rain" z Princem w jednej z głównych ról. Reżyserem jest Albert Magnoli a autorem scenariusza William Blinn oraz Albert Magnoli.

1986
Grupa Queen wystąpiła z koncertem w Budapeszcie. Poprzednim zachodnim wykonawcą, który wystąpił w stolicy Węgier był Louis Armstrong w 1964 roku.

1987
Ukazał się trzeci album kapeli Dead Can Dance "Within the Realm of a Dying Son".

2001
Leon Wilkeson, basista i jeden z założycieli legendarnej amerykańskiej grupy Lynyrd Skynyrd, zmarł w hotelu w miejscowości Ponte Vedra Beach na Florydzie. Miał 49 lat.

7/27

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder