27.11

1942
W Seattle urodził się Jimi Hendrix (James Marshall Hendrix ) wokalista, gitarzysta, kompozytor. Jest powszechnie uważany za najwybitniejszego i najbardziej wpływowego gitarzystę rockowego w historii.

1953
W Nowej Rudzie urodziła się piosenkarka Edyta Geppert. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV. Edyta Geppert śpiewa nie tylko spokojne i nastrojowe piosenki, jest wszechstronna – mierzy się także z piosenką dramatyczną, refleksyjną, liryczną i kabaretową.

1953
Urodził się Ryszard Sygitowicz, gitarzysta m.in. grupy Perfect. W latach 70. grał w zespole Zbigniewa Hołdysa Dzikie Dziecko, współpracował z Haliną Frąckowiak, Barbarą Kowalską oraz z zespołami Andrzej i Eliza, 2 plus 1, Bumerang, George Lange Set.

1959
W Glasgow urodził się Charles "Charlie" Burchill - szkocki muzyk i kompozytor, jeden z założycieli zespołu Simple Minds. Gra na gitarze, klawiszach, saksofonie i skrzypcach.

1962
Urodził się Mike Bordin, (Michael Andrew Bordin) – amerykański perkusista. W latach 1981-1998 występował z Faith No More. Obecnie zespół wznowił działalność. Wystąpił między innymi 4 lipca 2009 na festiwalu "Heineken Music Opener Festival" w Gdyni.

1969
W Spokane w stanie Waszyngton urodził się wokalista grupy Alter Bridge - Myles R. Kennedy. Kennedy wcześniej śpiewał z własnym zespołem The Mayfield Four. Obecnie udziela się też jako wokalista u boku Slasha.

11/27

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder