27.10

1958
W Bushey w angielskim hrabstwie Hertfordshire urodził się Simon Le Bon, wokalista grupy Duran Duran. Po roku 1997, tj. po odejściu z zespołu Johna Taylora, Simon Le Bon i Nick Rhodes
zostali jedynymi muzykami grającymi w Duran Duran przez cały okres istnienia zespołu.

1967
Urodził się Jason Finn, perkusista Presidents of the United States of America

1967
Na świat przyszedł amerykański wokalista Scott Weiland (Scott Kent), wokalista w zespołach Stone Temple Pilots, Velvet Revolver i The Wildabouts. W 2006 piosenkarz został sklasyfikowany na 57. miejscu listy 100 najlepszych wokalistów wszech czasów według Hit Parader.

1978
Urodziła się Vanessa-Mae (Vanessa-Mae Vanakorn Nicholson), skrzypaczka i kompozytorka. Uprawia też narciarstwo alpejskie.

1979
Cała dyskografia grupy Led Zeppelin trafiła na listę Top 200 Billboardu. Żadna inna grupa ani wykonawca solowy w historii amerykańskich notowań listy przebojów nie umieścił tak wielu płyt na liście w ciągu jednego tygodnia.

1980
Zmarł Steve Took, były członek zespołu T.Rex. Przyczyną śmierci było prawdopodobnie przedawkowanie narkotyków.

1984
W Londynie przyszła na świat córka Ozzy'ego, Kelly Lee Osbourne. W 2002 Kelly sama postanowiła zostać wokalistką - w Wielkiej Brytanii singiel z coverem utworu Madonny zawędrował na 3. miejsce list przebojów.

2013
Zmarł Lou Reed (Louis Firbank), były członek zespołu The Velvet Underground, wokalista rockowy, gitarzysta, autor tekstów oraz kompozytor żydowskiego pochodzenia. W 2003 artysta został sklasyfikowany na 52. miejscu listy 100 najlepszych gitarzystów wszech czasów magazynu Rolling Stone.

10/27

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder