26.7

1943
W Dartford w hrabstwie Kent w Anglii urodził się Mick Jagger, założyciel i wokalista legendarnej grupy The Rolling Stones.

1949
W Kingslynn w Anglii urodził się Roger Taylor (naprawdę Roger Meddows-Taylor), perkusista zespołu Queen.

1961
Urodził się Gary Cherone, wokalista zespołu Van Halen w latach 1996-1999. Razem z zespołem nagrał jedną płytę, Van Halen III. Od 1985 do 1996 roku, wokalista zespołu Extreme.

1974
W Kalifornii urodził się Samuel Beam, znany jako Iron & Wine. To wokalista, gitarzysta i kompozytor. Muzyka Iron & Wine oscyluje pomiędzy folkiem, alternative country oraz indie rockiem.

1990
Po przedawkowaniu narkotyków zmarł w wieku 38 lat Brent Mydland, od 1979 roku klawiszowiec Grateful Dead.

2013
Zmarł J.J. Cale, wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny.

7/26

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder