26.12

1940
W Nowym Jorku urodził się Phil Spector, amerykański producent muzyczny, twórca słynnej "ściany dźwięku". W 1989, za swój wkład w rozwój muzyki, został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame.

1946
W Southport w Wielkiej Brytanii urodził się Gordon Edwards, klawiszowiec grupy Pretty Things.

1959
Urodził się Chuck Mosley (Charles Henry Mosley III); w latach 1984–1988 był wokalistą zespołu Faith No More.

1963
W Gentofte w Danii urodził się Lars Ulrich, perkusista i współautor utworów słynnej formacji Metallica. W 2009 roku w plebiscycie magazynu branżowego DRUM! wyróżniony tytułem "najlepszego perkusisty metalowego".

1968
Grupa Led Zeppelin wystąpiła w Bostonie. Był to ich pierwszy koncert w USA.

1971
W Bossier City w Luizjanie urodził się Jared Leto, amerykański aktor, wokalista i gitarzysta zespołu 30 Seconds To Mars.

1993
W wieku 41 lat zmarł w Sydney Crispin Dye, menedżer zespołu AC/DC. Zmarł w wyniku ran odniesionych podczas napadu na niego ­ skradziono mu portfel...

1999
W wieku 57 lat zmarł Curtis Mayfield, jedna z najważniejszych postaci amerykańskiej muzyki soulowej. Twórca stylu chicagowskiego, zbliżonego do funky, będącego przeciwwagą dla ułagodzonego i społecznie indyferentnego stylu kreowanego przez Motown.

2008
Legendarny francuski piosenkarz Charles Aznavour, z pochodzenia Ormianin, otrzymał obywatelstwo armeńskie z nadania prezydenta tego kraju. Artysta pełni funkcję delegata Armenii w UNESCO oraz prowadzi fundację na rzecz ofiar trzęsienia ziemi, do jakiego doszło w tym kraju w 1988 roku.

12/26

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder