24.10

1930
W Baltimore urodził się Lewis Hamlin, trębacz w zespole Jamesa Browna. Był inspiracją dla wielu późniejszych muzyków grających na trąbce.

1936
W Lewisham w Anglii urodził się Bill Wyman, muzyk rockowy, basista. Od grudnia 1962 do grudnia 1992 był basistą w zespole rockowym The Rolling Stones.

1948
Urodził się Terence Dale "Buffin" Griffin, perkusista brytyjskiej kapeli Mott The Hoople. Grał również w zespole British Lions.

1962
James Brown zagrał wraz ze swoim zespołem The Famous Flames, koncert który potem ukazał się jako album "Live At The Apollo".

1980
Paul McCartney został wpisany do Księgi Rekordów Guinessa jako kompozytor i artysta, którego utwory sprzedawały się najlepiej w historii muzyki.

1989
Zmarł Jerzy Goleniewski, basista w zespołach Breakout i Bumerang.

10/24

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder