23.8

1946
W Londynie urodził się Keith Moon, perkusista The Who. Solo zadebiutował w 1975 roku albumem "Two Sides Of Keith Moon".

1947
Urodził się Jerzy Satanowski, polski kompozytor, wokalista, dyrygent i reżyser.

1949
W Sydney przyszedł na świat australijski aktor i wokalista popowy Rick Springfield (Richard Lewis Springthorpe). Najbardziej znany z przeboju "Jessie's Girl"" z 1981, za który otrzymał nagrodę Grammy w kategorii dla najlepszego wokalisty rockowego.

1959
W Edynburgu urodził się szkocki wokalista Edwyn Collins, członek zespołu Orange Juice, który największe sukcesy osiągnął jako solista.

1961
Urodził się Dean DeLeo, gitarzysta Stone Temple Pilots. Jest starszym bratem Roberta Deleo, który gra na basie w Stone Temple Pilots.

1974
Urodził się Shifty, czyli Seth "Shifty Shellshock" Binzer, znany przede wszystkim jako wokalista, autor tekstów i producent kalifornijskiego zespołu Crazy Town z Los Angeles. Po rozstaniu z zespołem kontynuuje karierę solową.

1978
Urodził się Julian Casablancas, wokalista i autor tekstów zespołu The Strokes.

1993
Zespół Duran Duran doczekał się swojej gwiazdy na Hollywood Walk Of Fame.

8/23

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder