23.11

1948
Urodził się Tony Bourge, w latach 1967-78 gitarzysta walijskiej grupy Budgie. Po odejściu z Budgie współtworzył zespół Tredegar wraz z innym byłym członkiem Budgie - Rayem Phillipsem.

1954
W Wiliamsburg urodził się Bruce Hornsby, wokalista, pianista, kompozytor i producent nagrań. Studiował muzykę na University of Richmond, Berklee College of Music i na University of Miami.Zadebiutował w 1986 roku albumem "The Way It Is".

2008
W Long Beach w Kalifornii zmarł były frontman legendarnego bluesrockowego zespołu Canned Heat, Robert Lucas. Miał 46 lat. Wokalista był jednym z czterech muzyków, którzy śpiewali w Canned Heat podczas 40-letniej kariery zespołu. Oryginalny frontman zespołu, Bob 'The Bear' Hite, zmarł w 1981 roku na atak serca.

11/23

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder