23.10

1949
Urodził się Michael Burston (Würzel), muzyk, kompozytor i gitarzysta. Michael Burston popularność zyskał jako gitarzysta formacji Motörhead w której występował w latach 1984–1995.

1959
W Lynwood w stanie Kalifornia urodził się Alfred Matthew Yankovic, znany jako "Amerykański muzyk, satyryk, parodysta, akordeonista i producent telewizyjny. Jest głównie znany ze swoich dowcipnych piosenek na tematy popkulturowe i parodii znanych utworów innych artystów.

1964
W Santa Monica w Kalifornii urodził się Robert Trujillo, właściwie Roberto Agustín Miguel Santiago Samuel Trujillo Veracruz - amerykański gitarzysta basowy. Grał w zespołach Suicidal Tendencies, Infectious Grooves, Black Label Society i u Ozzy’ego Osbourne’a. Obecnie jest muzykiem w zespole Metallica.

1988
Michael Jackson zwiedził dom, w którym w 1959 roku, Berry Gordy Jr założył wytwórnię Motown. Jackson przekazał na rzecz muzeum Motown 125 tysięcy dolarów, strój sceniczny z 1972 roku oraz wysadzaną sztucznymi brylancikami rękawiczkę i kapelusz.

1995
W tym dniu Def Leppard zespół zagrał trzy koncerty na trzech kontynentach - o 5:00 wystąpił w Jaskini Herkulesa w Tangerze, o 12:00 w klubie Bottom Line w Londynie, a o 21:00 w klubie Commodore w Vancouver.

10/23

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder